top of page

S jakými klienty pracuji?

 

Je překvapivé, co všechno se dá fyzioterapií řešit - popravdě skoro vše. Jako lidé “západního světa” jsme učení hledat příčinu svých bolestí ve zobrazovacích metodách - rentgenu nebo magnetické rezonanci. Hledáme něco fyzického, co nám problémy způsobuje. Klienti, kteří se ke mně dostanou, mají za sebou tak často dlouhé kolo všemožných vyšetření, která nezřídka končí závěrem: ”máte to psychosomatické” častěji se ale jen prostě nenajde příčiny, tak se “léčí” symptomy. Tedy vlastně se jen potlačuje signál těla, že je něco v nepořádku. V poslední době se mi stále více daří řešit nejen poruchy pohybové, ale i “orgánové”.

s diplomem.jpg

Nejčastěji se potkávám s:

 

 • bolesti páteře (krk, hrudník, bedra)

 • bolesti hlavy

 • bolesti kloubů - ramen, kolen, kotníků…

 • bolestivá menstruace, jiné problémy urogynekologického charakteru

 • poruchy trávení - zácpy, průjmy, bolesti žaludku, nevolnosti

 • poruchy kožního charakteru - vyrážky, ekzémy atd.

 • poruchy prokrvení/citlivosti - lechtání, necitlivost, studené končetiny atd.

V roce roce 2021 mě moje ordinace nečekaně převálcovala a dostal jsem se do situace, kdy jsem byl vybookovaný více než 2 měsíce dopředu s více než padesáti “náhradníky”. Dočasně jsem vše pozastavil a nakonec jsem se po pár měsících rozvah rozhodl udělat pár změn.

 

Nejdůležitější věc: od nového roku (2022) se cena za terapii zvyšuje na 3500 za hodinu. 

Proč? 

 

Od startu v oboru jsem se 3x docela seriózně přepracoval a vyhořel. Po škole jsem byl totiž chvíli trochu ztracený a jakmile jsem se znovu našel, došlo mi, že jsem oproti svým “fyzio soukmenovcům” dost pozadu. Od přírody jsem ale velmi soutěživý, díky tomu jsem se dokázal velmi rychle vzdělat, rozvinout v různých přístupech a najít si svou vlastní cestu. Fyzioterapii tedy nedělám tak dlouho, ale celou dobu do ní vkládám veškeré své úsilí. Pro rok 2021 jsem měl cenovku 2000 Kč. Změna je to tedy výrazná, nicméně jsem o tom dlouho přemýšlel a mám pocit, že reflektuje můj pokrok v oboru - ordinaci jsem zakládal a startoval s vědomím toho, že jsem do téhle mojí cesty vložil celé své srdce a duši. 

Zažil jsem skoro 3 roky práce tzv. “na pojišťovnu” - jedná se o fyzioterapii, kterou vám může předepsat lékař a vy za ni nic neplatíte. Protože pojišťovny nehradí příliš vysoké částky, většinou terapie trvá 30 min a to včetně zdlouhavého papírování pro pojišťovny. Doba čekání na tuto ,,terapii zdarma” se navíc většinou pohybuje okolo 3 měsíců.

Stejně jako u minulého zdražení mám v plánu tento přechod udělat plynulý a smysluplný. Jak to myslím? Ne vždy a ne s každým jsem dosáhl výsledků, se kterými bych byl maximálně spokojený. Všechny své neúspěchy si pamatuji, trápí a motivují mě. V těchto případech a v dalších rozpracovaných projektech si velmi rád zachovám cenu původní, dokud problém nevyřeším a nedojde k výrazné změně k lepšímu - protože to je způsob, kterým chci svou práci dělat. Určitě nemám v plánu nechat  žádného svého klienta na holičkách.

Proč dělám fyzioterapii tak trochu jinak?

Aby se pokryly všechny náklady na chod zařízení, musí terapeut za den vyšetřit i více než 10 klientů denně, což nejenže není efektivní pro pacienty, ale ani pro samotného terapeuta. V neposlední řadě je v tomto režimu prakticky nemožné pracovat manuálně, což byl od začátku můj cíl. Výše uvedený styl práce tak u mě nevyhnutelně vedl k frustraci a vyhoření. Nabízí se pak možnost hledat novou inspiraci a schopnosti v dalším vzdělávání, které je ale dost drahé a člověk placený státem si to mnohdy ani nemůže dovolit. Pokud ano, čerpá si na to svou dovolenou nebo se vzdělává o víkendech a pak jde rovnou do práce. 

Pocit, že s klienty začínám pracovat jen napůl (a často i méně) jen abych to zvládl přežít, mě zabíjel a ničil ve mně veškerou vášeň, které mám jinak od přírody hodně.

Díky mojí ceně mohu dělat věci radikálně jinak:

 

 1. Mohu brát denně daleko menší množství lidí. Mám většinou 5-6 klientů po 60 minutách, ale k dispozici mám mezi každým 10 minut. Pokud jde tedy o první terapii nebo je vhodné udělat něco navíc, často natahuji na 70 minut. Snažím se vše stále uzpůsobovat tak, aby se vše potřebné perfektně zvládlo.

 2. Protože mám méně klientů, mám fyzickou i psychickou kapacitu věnovat se všem na 100%. Navíc jsem za to velmi dobře placený, tak cítím i silnou povinnost.

 3. Můj přístup je intenzivní, rychlý a účinný. V konečném důsledku si tedy myslím, že se mnou klienti vlastně ušetří. Zejména svůj čas. Nikdy nemůžu slíbit zázraky, ale vždy se o ně pokusím.

 4. Mohu si dovolit mít krásnou a útulnou ordinaci, kterou stále dovybavuji, aby tam bylo mně i Vám co nejlépe. V čekárně si u mě můžete dát třeba lahodnou limonádu (:

 5. Používám jen ty nejlepší a nejkvalitnější nástroje. Dláta, která jsem si nechal poslat z USA, jsou to nejlepší, co se v současné době na trhu nabízí.

 6. Nejen protože velkou část svých financí (a hlavně času) investuji do dalšího vzdělávání se mé přístupy velmi rychle vyvíjí - některé případy jsou složité, ale pokud jsem vám nepomohl před pár měsíci, dnes už bych to možná zvládl. Svá selhání si s sebou nosím každý den, pokud se mi tedy po čase vrátíte, velmi rád se na problém podívám znovu (snad zas moudřejším okem).

 7. Nejdůležitějším faktem ale je, že mi to umožňuje brát si více volna a být šťastnější. Terapie mého ražení jsou velmi náročné po fyzické i psychické stránce a mým cílem je, se udržet co nejdéle zdráv a fit, abych vše zvládal opravdu tak, jak jsem si předsevzal. 

IMG_5532_polarr.JPG
IMG_1805_polarr.JPG
2CE6D4A3-B6C7-4116-B49F-03BF90B7DB6C.JPG

Jedna velká novinka je dlouho plánovaná charitativní podpora:

 

Vždy jsem miloval zvířata a přírodu. Od mala jsem snil o zachraňování velryb nebo nosorožců, když jsem se ale našel ve své práci, napadlo mě, jestli bych prostě nemohl využít svůj talent i tímto směrem a nějak se podílet. Tahle moje láska byla pro mě tak jednou z hlavních motivací být jednou úspěšný. Abych mohl lidem ukázat, že za peníze člověk nemusí jen hromadit majetek, ale dají se využít k dobrým věcem. Nově tedy budu každý měsíc pravidelně, jménem ordinace, darovat na příspěvkové organizace zabývající se ochranou divoké přírody, výzkumem, který by mohl zajistit lepší budoucnost pro naši planetu nebo podporou kultury/lidí v hmotné nouzi. Velmi se mi líbí představa, že se na tom vlastně budou moji klienti takhle nepřímo podílet.

O všem budu informovat a psát na svém instagramu
 

Vzdělání:

 

2014 – 2017 Univerzita Karlova – Fakulta tělesné výchovy a sportu - Fyzioterapie, titul Mgr. 

Závěrečná práce na téma "Vliv dynamického strečinku na výslednou dynamiku dolních končetin u volejbalistů"

2014 - zahraniční pobyt v rámci programu Erasmus – Belgie (Leuven)

2011 - 2014 - Univerzita Karlova – Fakulta tělesné výchovy a sportu - Fyzioterapie, titul Bc.

2007 - 2011 - Gymnázium Přípotoční - třída se zaměřením sportovní příprava (volejbal)

Jazyky: AJ - C1 (plynule)

 

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI a praxe v oboru

 

- Od srpna 2020 na vlastní noze

 

leden 2018 - dosud (Rehabilitační centrum Elpeko s. r.o., Praha-Uhříněves) - fyzioterapeut, práce na samostatné ambulantní pobočce

- vyšetření a terapie

- vedení zdravotnické dokumentace

- práce v systému SmartMEDIX

- prodej fyzioterapeutických pomůcek

 

2017 - V rámci programu Erasmus semestr v belgickém městě Leuven

2011 - 2017 - Odborné praxe v rámci vysokoškolského studia (VRU Slapy, ON Kladno, Revmatologický ústav Albertov, Monáda, ON Kladno, Belgie - Leuven (více jak 600 hodin)

 

 

 • Do roku 2020 jsem absolvoval kurzy v celkové hodnotě 67 300 kč, na kterých jsem strávil 229 hodin mého volného času. 

 • Založení mé vlastní praxe mi umožnilo můj vývoj ještě akcelerovat, během roku 2021 absolvuji celkově 522 hodin vzdělávání za 196 599 korun. 

 • Koncem roku 2021 budu mít tedy absolvované kurzy v hodnotě 263 899 kč a dokončených 751 hodin vzdělávání. 

Absolvované kurzy

říjen 2021
Diagnostika a terapie skolióz - multidisciplinární přístup
září 2021
Stecco, fasciální manipulace II (Rehaeduca)
červenec 2021
Stecco, fasciální manipulace (Rehaeduca)
červenec 2021
Ultrazvuk v praxi fyzioterapeuta (specializace urogynekologie)
červenec 2021
Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence (Rehaspring)
červen 2021
Kurz dry needle - suchá jehla (Fyziotrek)
červen 2021
Metoda 3x3 pro fyzioterapeutky (škola pánevního dna)
červen
Endometrióza - dymenorea - sterilita v ambulanci fyzioterapeuta (Rehaspring)
květen 2021
Reiki I (Blanka Heltová)
květen 2021
Poporodní diastáza - prevence, vyhodnocení, terapie (Rehaspring)
květen 2021
Fyzioterapie a mezioborové přístupy v těhotenství a po porodu (Rehaspring)
duben 2021
Kurz tapingu - performance (Rock-tape.cz)
duben 2021
Kurz tapingu - basic (Rock-tape.cz)
únor 2021
ComplexCore - ramenní kloub - stabilita a impingement
únor 2021
ComplexCore - osa dolní končetiny a poranění křížového vazu
únor 2021
Rockfloss - flossing (Rock-tape.cz)
únor 2021
Rockpods - aktivní baňkování (Rock-tape.cz)
říjen 2020
Viscerální manipulace 1 (břišní dutina)
leden 2021
Hawkgrips - Level 1: IASTM Fundamentals (Grastonova metoda)
září 2020
Temporomandibulární dysfunkce (Rehamil)
únor 2020
Interakce farmakoterapie a fyzioterapie (Rehaeduca)
leden 2020
Koordinačně-zátěžová kinezioterapie - část A (Rehaeduca)
březen-červen 2019
Metoda Ludmily Mojžíšové kompletní - ABCD (Rehamil)
září 2019
Dornova metoda plus a Breussova masáž (Mga Zuzana Prouzová, Josef Púry)
únor 2019
Intenzivní kurz fyzikální terapie - část A (Jiří Poděbradský, Jan Urban)
únor 2019
Intenzivníkurz fyzikální terapie - část B (Jan Urban)
leden 2019
Jógová terapie - krční páteř a rameno (Rehamil)
listopad 2018
Jógová terapie - základní část (Rehamil)
červen 2018
Kongres Pohyb a zdraví, 3D Fitness, Olomouc
květen 2015
Taping ve fyzioterapii (UK FTVS)
únor 2014
Kurz sportovní masáže (UK FTVS)

KURZY, KTERÉ MĚ (A VÁS) ČEKAJÍ:
 

- Rockblades (rock-tape.cz)

- CSO -Kraniosakrální osteopatie (Radek Neškrabal) - celý běh se skládá z 5 víkendových bloků. 
 

ZÁLIBY A OSTATNÍ ZÁJMY

 

Jako malý kluk jsem chodil na malování (máma je malířka - www.honsovashop.cz :) ) z hodin jsem ale utíkal a nakonec jsem skončil u sportu. Nicméně jsem mezi obrazy vyrůstal a ta láska k nim mě postupně dohnala - v ordinaci mám tak alespoň spoustu obrazů po dědečkovi, který je celý život sbíral. 

 

Po malování jsem hrál skoro 11 let volejbal, což pro mě byla důležitá etapa života - dala mi lásku a pochopení ke sportu. Nicméně dneska už sportuji jen rekreačně - chodím cvičit, zaplavu si v řece a jdu se potápět, když mám příležitost. Takové věci, kde se moc nemůžu zranit - miluji svojí práci a bojím se o ruce:))

 

Aktivně se taky věnuji fotografování, původní plán byl vlastně být napůl fyzio a napůl svatební fotograf, ale nakonec mi nejvíce vyhovuje fotit si jen tak pro radost a věnovat se naplno fyzioterapii. Můžete mě ale sledovat na instagramu @ondrejhons

 

Jinak rád hraji na akustickou kytaru, baví mě film, cestování, miluju přírodu, velryby - vlastně tak nějak všechna zvířata a všechno živé mi připadá hrozně fascinující a krásný, nejradši mám ale moře a vše živé v něm.

 

To je o mne asi tak vše. Pokud mě budete chtít navštívit, buďto využijte objednací kalendář zde na známém lékaři anebo mi zavolejte na 775 985 058 / napiště na instagram - @ondrejhons_fyzioterapie

 

Budu se těšit, 

 

Ondra

bottom of page